Collection of Scientific Papers "Scientific Notes"

Collection of Scientific Papers "Scientific Notes"

ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ ТА ПОДАННЯ РУКОПИСУ (НАУКОВОЇ СТАТТІ) ДО ЗБІРНИКА НАУКОВИХ ПРАЦЬ “ВЧЕНІ ЗАПИСКИ”

The rules of manuscript execution and presenting to Scientific Works Collection "SCIENTIFIC NOTES"

Перед поданням, будь-ласка, уважно прочитайте і дотримуйтесь наведених нижче інструкцій. Рукописи, які не відповідають встановленим вимогам будуть повернуті без розгляду. Авторам без наукового ступеня рекомендується подавати статті у співавторстві з особами, які мають такий ступінь. Надається перевага статтям у співавторстві з іноземними дослідниками. До розгляду редколегії приймаються наукові статті українською мовою, які написані спеціально для збірника наукових праць «Вчені записки» (оригінальні), які відповідають профілю збірника, раніше ніколи не публікувалися в інших джерелах та відповідно оформлені.

Рукопис статті, супроводжується:

  •  відомості про автора (авторів) з яким надалі редколегія буде підтримувати зворотній зв'язок щодо публікації рукопису (окремо інформація зазначена українською та англійською): прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи (кафедра без скорочень), сфера наукових інтересів, ID (у системі наукової ідентифікації), електронну адресу, номер (и) телефону (ів);
  • автори повинні подати супроводжувальний лист, який підтверджує, що стаття раніше не публікувалася і не розглядаєтьсяіншими виданнями щодо можливості її публікації, разом з електронним варіантом статті. Прізвище автора зазначається лише у супроводжувальному листі (оскільки всі статті проходять процедуру анонімної перевірки та відбору незалежними рецензентами).

Рукопис статті не має містити заборонених до друку матеріалів, оскільки журнал є відкритим джерелом інформації. Автори несуть особисту відповідальність за факти, твердження та результати, викладені в статтях, а також правильність та точність прізвищ, назв, посилань і цитувань.За наукове та інформаційне наповнення несе відповідальність автор (автори) статті та експерти (вчені, що рецензують статтю).

До публікації приймаються статті, які відповідають наступним вимогам:

  1. Стаття має бути написана на актуальну тему, містити результати глибокого наукового дослідження та обґрунтування отриманих наукових висновків.
  2. Стаття має бути написана українською (англійською) мовою, ретельно вичитана автором (ами), відповідати тематичному спрямуванню збірника наукових праць і включати всі структурні елементи (з дотриманням вказаної послідовності) відповідно до п. 3 Постанови ВАК України від 15.01.2003 № 7-05/1, а саме:

– індекс Універсальної десяткової класифікації (УДК), що розміщується на початку статті у верхньому лівому кутку листа (Times New Roman, 14 пт);

  • коди JELClassіfіcatіon (коди – буква і дві цифри) (https://www.aeaweb.org/econlit/jelCodes.php);

– текст статті, який повинен відповідати вимогам МОН України до наукових статей, що публікуються у наукових фахових виданнях (затверджених постановою Президії ВАК України від 15.01.2003 №7-05/1), а саме – мати такі необхідні елементи (виділяються окремими підзаголовками, кожен елемент починається з нового рядка) (Times New Roman, 14 пт.):

– метадані (інформація про автора(ів) статті та її реферативна частина) у верхньому правому кутку листа, що розміщуються послідовно українською та англійською мовами та включають у себе (Times New Roman, 12 пт, 1-й інтервал, курсивом):

  • відомості про автора (прізвище (виділити жирним), ініціали, вчене звання і вчений ступінь, місце роботи або навчання, посада, населений пункт, країна, E-mail, ORCID (можна зареєструватися за посиланням https://orcid.org/);
  • назва статті– великими літерами, по центру українською та англійською мовою (Times New Roman, 14 пт., жирний). Назва статті подається без використання вузькоспеціалізованих скорочень, крапка в кінці назви не ставиться (повинна бути короткою (максимум 10 слів); відображати результати дослідження, тобто завдання дослідження, а не процес дослідження; у назві, уникайте таких слів, як «аналіз», «дослідження», «обстеження», «проблеми» і т.д.);
  • анотація (Abstract) структурована українською та англійською мовами (300-350 слів, тобто не менше 1800 знаків). Анотація повинна містити стисле формулювання змісту статті, не повторювати назву. Загальна структура анотації повинна відображати: актуальність теми дослідження (Urgency of the research) та точну постановку проблеми (Target setting); виділення недосліджених частин загальної проблеми (Uninvestigated parts of general matters defining) з постановкою завдання дослідження (The research objective) в цій статті; викладення основного матеріалу (стисло) (The statement of basic materials) та висновків відповідно до статті (Conclusions) (Times New Roman, 12 пт, 1-й інтервал).
  • ключові слова(до 20), які характеризують зміст та основні поняття статті (Times New Roman, 12 пт., 1 інтервал);


  • Постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;
  • Розгорнутий аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальноїпроблеми, котрим присвячується означена стаття;
  • Деталізованаметодика дослідження. При описі методики необхідно вказати інформацію про процес дослідження. Наприклад: період дослідження; число респондентів або інше, джерела інформації; інформацію про експертів; необхідний обсяг даних (sample); методи оцінки результатів дослідження; іншу важливу інформацію. В кінці методики можуть бути описані методи дослідження.
  • Виділення не вирішених раніше частин загальної проблеми;
  • Формулювання цілей статті (постановка завдання);
  • Виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів. У цій частині статті необхідно не просто представити результати досліджень, а й аргументувати їх новизну.
  • Дискусія (Discussion).
  • Висновки і перспективи подальших наукових досліджень у даному напрямі(наукова новизна, теоретичне і практичне значення досліджень, соціально-економічний ефект, який виникає внаслідок впровадження наукових результатів. Перспективи подальших наукових розробок);

Бібліографічний список (Бібліографічний список(Times New Roman, 14 пт., жирний, назва –по центру, а сам список – по ширині) (список використаної літератури складений відповідно до українського стандарту бібліографічного опису (ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання»). Розміщується література у кінці статті. На всі першоджерела повинні бути зроблені посилання. У тексті порядковий номер першоджерела проставляється у квадратних дужках. Першоджерела подаються мовою оригіналу. Посилання на неопубліковані роботи не допускаються. До списку літератури додається її переклад англійською мовою (References)(Times New Roman, 14 пт., жирний, назва –по центру, а сам список – по ширині), де розміщуються ті ж самі джерела англійською мовою оформлені за міжнародним бібліографічним стандартом APA-2010 (http://www.bibme.org/citation-guide/apa/).  Назви джерел у списку літератури розміщуються в порядку цитування в тексті (а не за абеткою). Посилатися на підручники, навчальні посібники, публіцистичні статті не доцільно.В кінці кожної з позицій списку (за виключенням англомовних джерел) необхідно зазначити мову її оригіналу, наприклад: [In Ukrainian]. Власні назви, прізвища та імена слід транслітерувати згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 р. № 55 "Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею" (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-п).

Приклади основних еталонних форматів:

Стаття журналу:

Hughes, G., Desantis, A., & Waszak, F. (2013). Mechanisms of intentional binding and sensory attenuation: The role of temporal prediction, temporal control, identity prediction, and motor prediction. Psychological Bulletin, 139, 133–151. http://dx.doi.org/10.1037/a0028566

Авторська книга:

Rogers, T. T., & McClelland, J. L. (2004). Semantic cognition: A parallel distributed processing approach.Cambridge, MA: MIT Press.

Розділ у редагованій книзі:

Gill, M. J., & Sypher, B. D. (2009). Workplace incivility and organizational trust. In P. Lutgen-Sandvik & B. D. Sypher (Eds.). Destructive organizational communication: Processes, consequences, and constructive ways of organizing(pp. 53–73). New York, NY: Taylor & Francis.

Форма подання статті:

  1. Обсяг статті має становити 12-16 сторінок формату А4, набраних шрифтом Times New Roman, 14 кеглем (розміром шрифта), через 1,5 інтервал, всі поля – 2 см, абзацний відступ – 1,25 см.
  2. Кількість співавторів – не більше трьох, допускається чотири, лише за умови співавторів іноземців..
  3. Файл статті слід готувати за допомогою текстового редактора Word. У файлі не використовувати стилі тексту, сторінки не нумерувати. Слова друкувати без переносів.
  4. Всі нетекстові об’єкти створювати вбудованими засобами Word, формули за допомогою редактора Equation, діаграми, графіки Graph або Excel. Весь графічний матеріал повинен бути чорно-білого кольору, заповнення виконувати штрихуванням. При створенні діаграм, графіків та наборі формул потрібно використовувати шрифт Times New Roman, 12 кегль (розмір шрифту), 1 -й інтервал.
  5. Виклад статті мусить бути чітким, стислим, кількість таблиць, формул та ілюстрацій (схеми, рисунки, графіки, діаграми) — мінімальною і застосовувати їх потрібно лише у випадку, коли це значно поліпшує зміст статті, дає змогу зрозуміти його повніше і глибше порівняно з текстовою формою викладу.
  6. Таблиці повинні бути компактними, логічно побудованими, мати порядковий номер та короткий виразний заголовок, що точно охоплює тему і зміст таблиці.
  7. Усі дані в таблиці слід набирати шрифтом Times New Roman, 12 кеглем, 1 -м інтервалом. Таблиці повинні не виходити за межі полів сторінки.
  8. За наявності ілюстрацій їх необхідно додатково подавати окремими файлами того формату, в якому вони були виготовлені. Якщо ілюстрації виконані у програмі Corel Draw, то потрібно надати файли у форматі *.cdr. Якщо ілюстрації відскановані – то у форматі *.tif і т. п.
  9. Цитати, таблиці, ілюстрації, всі цифрові дані подаються з обов’язковими посиланнями на джерела. Під кожною таблицею та рисунком має бути зазначено джерело (Джерело: …). Для подання джерела потрібно використовувати шрифт Times New Roman, 12 кегль (розмір шрифту).
  10. Статтю автор має подати до редакції збірника наукових праць надрукованою в одному примірнику та в електронному вигляді.
  11. Наукова редколегія здійснює перевірку на плагіат, а також внутрішнє та зовнішнє рецензування статті. У разі негативної рецензії статтю може бути повернуто автору на доопрацювання або відхилено. Статті, що оформлені з відхиленнями від вказаних вимог, редакцією не розглядатимуться. Редакція залишає за собою право скорочувати і виправляти статті.

Приклад оформлення статті 

Надсилати статті та супровідні документи на поштову скриньку [email protected]

Якщо статтю прийнято до друку, за згодою автора редакція збірника наукових праць “Вчені записки” має право на її публікування та розповсюдження в друкованому та електронному виданнях.

Articles must be sent to:

The editorial office of Scientific Works Collection SCIENTIFIC NOTES of Kyiv National Economic University named after Vadym Hetman at 54/1 Prospect Peremohy, class 512 Kyiv, 03057, Ukraine or emailed to [email protected] titled Last_name_SN_2019

If you want to get an extra issue, appeal to the editorial office of Scientific Works Collection SCIENTIFIC NOTES.

Publication fee. One page of original article presented to be published in scientific collections, journals and other professional periodicals of Kyiv National Economic University named after Vadym Hetman is ‎₴54 (with VAT).

Transaction account for money transfer: 31254221216380 (to the Main Administration of State Treasury Office of Ukraine in Kyiv, bank code 820171, Unified State Register of Entrepreneurs and Organizations in Ukraine code 02070884).

You must indicate the full payer’s name and payment purpose: for article publishing in Scientific Works Collection SCIENTIFIC NOTES of Kyiv National Economic University named after Vadym Hetman.

Article submitting form:

  1. Article must contain 12-16 A4 pages typed with TimesNewRoman, 14 pt (font size), 1.5 line spacing, all margins – 2cm, indent – 1.25 cm.
  2. Numbers of co-authors – not more than three.
  3. Articles must be created with Microsoft Word. Don’t use styles, don’t number pages. Words can’t be carried over to the next line.
  4. All non-text objects must be created with Microsoft Word tools, formulas – with Equation, diagrams or charts – with Graph or Microsoft Excel. All the graphic material must be black and white, shading – dashing. When creating diagrams, charts and formulas, use Times New Roman, 12 pt (font size), 1 line spacing.
  5. Article presentation is to be clear and brief; a number of tables, formulas and pictures (diagrams, charts) must be minimal and only used when they considerably improve article content and enable a reader to understand it better and deeper as compared to text only.
  6. Tables are supposed to be compact, logically designed, have an ordinal number and a short distinct title which fully reflects the topic and the message of the table.
  7. All the data in an article must be typed with Times New Roman, 12 pt, 1 line spacing. Tables cannot step outside page margins.
  8. If there are pictures, they need to be submitted separately in the format they are created in. If pictures are created with CorelDraw, they must be in *.cdrformat. If pictures are scanned, they must be in *.tifformat, etc.
  9. Citations, tables, pictures and all digital data must be provided with source references. A source must be indicated under every table and picture (Source:….). To indicate a source, Times New Roman, 12 pt (font size) must be used.
  10. At the end of an article author needs to indicate that it is sent to be published only to Scientific Works Collection SCIENTIFIC NOTES, sign and write the date at the end of an article as well.
  11. Article must be submitted to the editorial office by an author as a hard copy and digitally.
  12. Scientific editorial board does plagiarism check as well as inner and outside article review. In case of negative article review, it may be returned to the author for correcting or rejected. Articles which don’t meet the given requirements won’t be considered by the editorial board. The editorial board saves a right to shorten and modify articles.

Articles which meet the following requirements are to be published:

  1. Article must be topical, contain results of profound scientific research and grounding of received scientific conclusions. 
  2. Article must be written in Ukrainian (English), carefully read by author(s), correspond with subject direction of the scientific works collection and contain all structural parts (following the indicated succession) according to point 3 of the Regulation of Supreme Certification Committee of Ukraine from January 15, 2003 #7-05/1, particularly: Index of Universal Decimal Classification (UDC) placed at the beginning of an article in the upper left corner (Times New Roman, 14 pt); Information about author(s) of an article and its abstract in the upper right corner of a page placed first in Ukrainian, then in English and include the following:
  3. Information about the author(last name, initials, academic title and scientific degree, place of work or study, position, city/town, country, email, ORCID (you may register here: https://orcid.org/).
  4. The article name– capital letters, centered text in Ukrainian (or the original language of an article) and then English (TimesNewRoman, 14 pt., bold).The article name must be given without narrowly defined abbreviations, there must be no period at the end of the article name (it must be short (maximum 10 words); reflect the research results thus the research objective but not the research process; omit such words as analysis, research, investigation, problem etc. in the article name); 
  5. Abstractwritten in Ukrainian and English (not less than 1,800 characters!). Abstract must contain brief statement of the article content but mustn’t repeat the article name. Abstract general structure is supposed to contain:
  6. urgency of the research;
  7. target setting;
  8. actual scientific researches and issues analysis;
  9. uninvestigated parts of general matters defining;
  10. the research objective;
  11. the statement of basic materials;
  12. conclusions;
  13. Key words(5-8, alphabetically, Times New Roman, 12 pt, italics);
  14. JELClassіfіcatіoncodes(codes – a letter and two numbers) (https://www.aeaweb.org/econlit/jelCodes.php);
  15. article bodywhich must meet the Ministry of Education and Science of Ukraine requirements to scientific articles published in professional publications (approved by the Regulation of Presidium of Supreme Certification Committee of Ukraine from January 15, 2003 #7-05/1), in particular: to possess the following structural parts (highlighted with separate subtitles, each part starting from a new line)(TimesNewRoman, 14 pt.):
  16. Defining the general matter and its connection to important scientific or practical objectives;
  17. Extended analysis of last researches and publications where solving of this problem has been started and which authors base themselves on; emphasis on previously unsolved parts of the general matter the article is devoted to;
  18. Detailed research methods. When describing the methods, you need to include the information about the research process, e.g. research period; number of respondents, sources of information; information about experts; significant data; methods of research results estimation; other necessary information.
  19. Highlighting previously unsolved parts of a general matter;
  20. Formulating the article aims (stating the objective);
  21. Presenting the main material of a research with full grounding of received scientific results.In this part the research results must be presented as well as their novelty must be grounded.
  22. Discussion
  23. Conclusions and perspectives of further scientific researches within the direction(scientific novelty, theoretical and practical significance of the research, social and economic effect which appears as a result of scientific results implementation. Perspectives of further scientific elaboration);

            Literature (TimesNewRoman, 14 pt,bold, title–centered, the list itself– justified)(a list of sources used made according to Ukrainian standard of bibliographic description (State Standards of Ukraine 8302:2015Information and documents. Bibliographic references. General requirements and rules). The references are given at the end of an article. All the sources must be cited. The number of a source is indicated in square brackets [] in the text. The sources are given in the original language. Citations to unpublished works are not allowed. References must contain literature translated into English (TimesNewRoman, 14 pt,bold, title–centered, the list itself– justified)where there are the same sources in English given according to international bibliographic standard APA-2010(http://www.bibme.org/citation-guide/apa/).F

Examples of major standard formats:

Journal article:

Hughes, G., Desantis, A., &Waszak, F. (2013). Mechanismsofintentionalbindingandsensoryattenuation: Theroleoftemporalprediction, temporalcontrol, identityprediction, andmotorprediction. PsychologicalBulletin, 139, 133–151. http://dx.doi.org/10.1037/a0028566.

Author’s book:

Rogers, T. T., &McClelland, J. L. (2004). Semanticcognition: A paralleldistributedprocessingapproach.Cambridge, MA: MIT Press.

A chapter in an edited book:

Gill, M. J., &Sypher, B. D. (2009). Workplaceincivilityandorganizationaltrust. In P. Lutgen-Sandvik& B. D. Sypher (Eds.). Destructiveorganizationalcommunication: Processes, consequences, andconstructivewaysoforganizing(pp. 53–73). NewYork, NY: Taylor&Francis.

At the end of every point in the list the original language of a source must be given (except for English sources), e.g. [InUkrainian].Personalnames, last names and first names should be transliterated according to the Regulation of the Cabinet of Ministers from January 27, 2010, #55 About transliteration regulation of Ukrainian alphabet to Roman alphabet (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-п).

Scientific works collection SCIENTIFIC NOTES’s editorial board includes both profound domestic and foreign scientists.

  1. Article must be presented according to Article Requirements of Scientific Works CollectionSCIENTIFIC NOTES.
  2. Articles are emailed to the editorial office ([email protected]).

All letters to the editorial office should be emailed there too.

  1. The editorial board saves a right to modify manuscripts.
  2. Articles publication must be paid for according to Publication Agreement. Authors pay for manuscript pre-printing preparation and article replication which makes ‎₴54 per one A4 page (210x297mm). Text – Times New Roman, font size -14 pt, line spacing – 1.5, margins – 2cm.

Sending journal copies to authors is paid for by the authors. To receive a journal though Ukrpost (Ukrposhta), PTC costs ‎₴50. Authors may order to receive a journal copy through New Post (Nova Poshta) (at the addressee’s expense).

  1. Article, literature, abstract, key words and information about author(s) must be provided in one file. Only article and literature are paid for. Minimal article and literature size is supposed to be not less than 12 pages.
  2. Author receives 1 (one) author’s journal copy (1 journal – 1 copy). Extra journal copies can be provided by the publisher (you need to order in advance, indicate it at the end of an article or make an order via email).
  3. Authors who don’t have a scientific degree are recommended to present articles in co-authorship with persons who possess one.
  4. Each article undergoes three stages of control:
  5. Initial control to meet all the requirements to articles;
  6. Plagiarism test and citation quality;
  7. Outer scientific review according to Regulation on Review.

If an article is not accepted to be published, the author is informed about it. The article is returned to the author to be modified and completed.

  1. The publisher categorically condemns plagiarism in articles as violation of intellectual property and scientific ethics. If over 25% of borrowed text without proper references and usage of quotation marks is noticed, an article is qualified as such that contains plagiarism (see Requirements to Articles). In such a case an article is not considered anymore and the author gets the first warning (if there is a scientific supervisor, he/she is also informed).
  2. After the outer review the editorial board makes a final decision on possibility of an article to be published. If the decision is positive, the author receives a corresponding message and an account for cashless payment that may be done at any bank.